Pierścionki zaręczynowe w stylu Halo

Mężczyźni, którzy przygotowują się do oświadczyn mają przed sobą szalenie wymagające zadanie. Muszą zorganizować doskonałe zaręczyny, w trakcie których ozdobią dłoń ukochanej olśniewającym pierścionkiem. Jubilerzy dwoją się i troją, by zadowolić każdą z przyszłych narzeczonych. Dzięki nim na rynku znajdziemy wyroby tego typu w najróżniejszych stylach. Zyskującym na popularności w ostatnim czasie jest styl Halo. Charakteryzuje się on nieco większym kamieniem szlachetnym umieszczonym w centralnej części pierścionka zaręczynowego, otoczonym przez mniejsze klejnoty. Drobne kryształy mogą występować także na samej obrączce. Modele wykonane w taki sposób stają się absolutnym hitem. Są pożądane do tego stopnia, że kobiety decydują się na zakup ich bez żadnej okazji. 

Jakie kamienie szlachetne pasują do pierścionka w stylu Halo?

Kamienie szlachetne różnią się od siebie barwą, a także symboliką. Dzięki temu można dopasować je do osobowości i preferencji ukochanej. Dominujący klejnot należy wybrać kierując się tymi dwoma aspektami. Jeśli poprzez pierścionek zaręczynowy chcemy wyrazić namiętną miłość, trafnym wyborem okaże się rubin. Trwałość waszego związku przypieczętuje najpopularniejszy z kamieni – diament. To on od lat króluje w jubilerstwie. Uznany za przyjaciela każdej kobiety z pewnością oczaruje także twoją. Cytryn to idealna propozycja dla kobiet spełniających się zawodowo, z kolei szafir potwierdzi wierność w stosunku do ukochanej. Drobne klejnoty, które otaczają główny kryształ odgrywają niezwykle ważną rolę. Ich zadaniem jest dopełnienie prezencji pierścionka i nadanie mu należytej elegancji. Zazwyczaj są nimi wspomniane już diamenty. 

Na którym palcu należy nosić pierścionek zaręczynowy?

W inny częściach Europy, pierścionki zaręczynowe mają swoje miejsce na palcu serdecznym lewej dłoni kobiety. Po upadku powstania styczniowego, Polki zdecydowały przełożyć symbole miłości na prawą rękę, która dawniej zarezerwowana była dla wdów. Ten wzruszający wyraz żałoby narodowej przetrwał do dziś.