Kogo poprosić o pomoc w wyborze pierścionka zaręczynowego?

Zaręczyny to niezwykle ważny, podniosły moment w historii każdego związku. Owiany jest magiczną atmosferą, która powstała dzięki długim przygotowaniom. Kluczowym elementem tego wspaniałego wydarzenia jest oczywiście pierścionek zaręczynowy. Wybór  idealnego modelu bywa skomplikowany dla mężczyzn, którzy nie mają zbyt wiele wspólnego z biżuterią. Świetnym rozwiązaniem jest zwrócenie się o pomoc. Najlepszym doradcą będzie przyjaciółka lub siostra ukochanej. To z nimi druga połówka najczęściej rozmawia na temat swoich preferencji, więc z pewnością będą wiedział, jaki pierścionek przypadnie jej do gustu. Kolejna w kolejce jest mama, jednak należy pamiętać, że osoby “starszej daty” często mają inny zmysł piękna, dlatego ten wybór może okazać się mniej trafnym. Jeśli nie chcemy, by bliscy dowiedzieli się o zamiarze oświadczyn, z pomocą przychodzą konsultanci salonów jubilerskich. Z chęcią pomogą oni w znalezieniu idealnego egzemplarza, bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu. 

Czy zaręczyny powinno się utrzymać w tajemnicy?

Najczęściej oświadczyny stanowią element zaskoczenia dla ukochanej. Chociaż kobieca intuicja podpowiada, że dzieje się coś niesamowitego, to całkowita pewność nigdy nie występuje. Niektóre pary jednak wspólnie podejmują decyzję o zrobieniu kolejnego kroku i w ramach celebracji organizują przyjęcie zaręczynowe. W tej sytuacji wybór pierścionka jest niezwykle prosty, ponieważ tę ważną decyzję może podjąć sama przyszła narzeczona. Obie możliwości są wspaniałe, zatem wszystko zależy od zdania zakochanych. 

Zaręczyny w obecności bliskich

Znaczna część par uważa, że zaręczyny to intymny moment, w którym udział powinni wziąć jedynie zakochani. Niektórzy jednak decydują się na oświadczyny w obecności rodziny, a nawet przyjaciół. Takie rozwiązanie jest naprawdę piękne, ponieważ otaczająca nas rodzina nada tej chwili jeszcze magiczniejszego charakteru. Osoby, które kochasz zebrane w jednym miejscu, aby obserwować jak twój związek wchodzi na całkiem nowy etap. Brzmi jak bajka, prawda?